PKS Leszno Sp. z o.o. oferuje obsługę klimatyzacji przy użyciu najnowocześniejszych technologii i sprzętu.

W układzie klimatyzacji należy co najmniej raz w roku wykonać obsługę poprzez osuszenie i uzupełnienie czynnika chłodzącego wzaz z wymianą oleju smarującego sprężarkę. Z układu w naturalny sposób ubywa rocznie od 10 do 15% czynnika chłodzącego (głównie przez porowate przewody oraz wszelkie uszczelnienia).

Przy obsłudze niezmiernie ważne jest zdezynfekowanie układu klimatyzacji. Regularna dezynfekcja jest niezbędna, gdyż w kanałach powietrznych skrapla się woda, a mokre i gorące środowisko jest idealną pożywką dla bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą powodować choroby alergiczne, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do grzybicy układu oddechowego.

Najskuteczniejszą i najbardziej przyjazną człowiekowi metodą odgrzybiania jest metoda ozonowa. Starsze metody tj. odgrzybianie "piankowe", czy odgrzybianie metodą chemiczną przede wszystkim maskują przykry zapach, ale ich skuteczność w przypadku usuwania grzybów jest znikoma.

OZON zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów.

OZON zabija bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie.

OZON niszczy środki chemiczne powodujące skażenie (np. pochodzące z emisji z dywaników, izolacji).

OZON eliminuje przykre zapachy niszcząc lotne cząstki, które je przenoszą (nawet zapach tytoniu w samochodzie kupionym od nałogowego palacza zostanie całkowicie usunięty po 5-6 sesjach ozonowania).

 

 

Objawy niesprawności układu klimatyzacji:

- słabe chłodzenie,

- zwiększone zużycie paliwa,

- większy hałas,

- zaparowane szyby,

- nieprzyjemny zapach.

 

PKS Leszno Sp. z o.o. zapewnia kompleksową pomoc, poradę i obsługę przy problemach z klimatyzacją.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

Leszno, ul. Narutowicza 76, 65 525 99 26